Aktywny urlop - jakie sporty można uprawiać na wakacjach?

2018-08-08

Jakie sporty wybrać podczas wakacji?

W naszym sklepie znajdziecie naprawdę dużą ilość wyposażenia, gadżetów i akcesoriów, dzięki którym trening pod chmurką, stanie się jeszcze bardziej efektywny i przyjemny – niezależnie, czy chcecie jeździć na deskorolce, rolkach, longboardzie, czy uprawiać street workout.

Trekking lub biegi, czyli treningi w górach i na mieście

Podstawą każdego spaceru po górach, jest m.in. wygodne obuwie trekkingowe, które będzie stabilizować kostkę, oferować satysfakcjonującą przyczepność i przede wszystkim ochronę przed niskimi temperaturami oraz wodą (oczywiście w granicach rozsądku, ponieważ buty trekkingowe to nie kalosze). Komfortowa wspinaczka nie może obejść się bez coraz popularniejszych kijów NORDIC WALKING, dzięki którym w szybki sposób można rozłożyć siłę mięśni, by aktywować również ramiona i górną cześć ciała, odciążając tym samym mocno eksploatowane nogi. Ostatnimi elementami, o których nie wolno zapominać jest m.in. kurtka przeciwdeszczowa i pojemne plecaki turystyczne. Do biegów lub trekkingu miejskiego, również można wykorzystywać kije, które są polecane w czasie treningów osobom starszym. Warto wyposażyć się jednak w bardziej wygodne obuwie, gwarantujące porządną amortyzację – asfalt podczas treningów biegaczy, jest niezwykle trudnym przeciwnikiem, który potrafi mocno obciążać stawy. Buty do biegania powinny być lekkie i przewiewne, by zagwarantować komfort i maksymalizację wyników.

Siłownie pod chmurką – trening rozruchowy i profesjonalny street workout

Fundusze unijne pozwoliły na budowę zewnętrznych siłowni we wszystkich mniejszych, średnich i dużych miastach. Chociaż nie da się w tym miejscu zrobić profesjonalnego treningu kulturystycznego, można dołożyć kilka gadżetów, dzięki którym trening na wakacje będzie porządny i satysfakcjonujący – wystarczy wrzucić do torby lub walizki przed urlopem gumy fitness. Nie zajmują one dużo miejsce, a z ich pomocą można wykonać wiele ćwiczeń lub dodać trochę więcej oporu maszynom. Jeśli na placu znajduje się chociaż jeden drążek, to z pomocą zestawu taśm treningowych, można stworzyć małą siłownię, na której jedynie ciężko będzie wykonać ćwiczenia nóg – chociaż do przysiadów wystarczy znaleźć obciążenie (np. walizkę z ubraniami) i można zaczynać. Oprócz gumy fitness, polecamy obciążenie na ręce i nogi, które dzięki swojej funkcjonalności, przydadzą się przy treningu na drążku, podczas biegania lub nawet w czasie spaceru. Zatrzymując się na urlopie w hotelu, coraz częściej można spodziewać się jednak profesjonalnych siłowni, więc warto sprawdzić przed wyjazdem na wakacje, jakie możliwości oferuje obiekt noclegowy.

Kółka, kółka i jeszcze raz kółka

O ile deskorolki kojarzą się wciąż ze zbuntowaną młodzieżą i latami 90-tymi, niebezpiecznymi akrobacjami i wspaniałą przygodą, o tyle rolki coraz częściej wybierane są nawet przez starszych użytkowników. Wybierając się na urlop autem, warto zabrać ze sobą swoją letnią wersję łyżew, dzięki którym zwiedzenie całej okolicy zajmie nam o wiele mniej czasu, a aktywność fizyczna pozwoli na dodatkową porcję deseru lub kolejne dwa piwa w czasie wieczornego relaksu. Sami Państwo widzą, że możliwości jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie, czy jest miłośnikiem spacerów, biegu, jogi, kolarstwa, jazdy na rolkach, czy pływania. Aktywność fizyczna na wakacjach jest tak samo ważna, jak sprawność umysłowa, a połączenie obydwu elementów jest gwarancją doskonałego samopoczucia.
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 453 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Szybo, sprawnie
2024-05-05
szybko i sprawnie, atrakcyjna cena, polecam
pixel