Bezpieczne dziecko na plaży

2017-01-18

Bezpieczne dziecko na plaży

Wakacje na plaży to najlepszy sposób na beztroski, rodzinny urlop. Dzieci uwielbiają zabawy w wodzie i w piasku, dlatego z niecierpliwością czekają na pierwsze ciepłe dni, które zapowiadają zbliżające się wyjazdy. Co spakować do walizki, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci i zapewnić im prawdziwe chwile beztroskiej radości? Podpowiadamy w tym artykule.

Ochrona przed słońcem

Na plaży, szczególnie nad ciepłymi morzami, ale w miesiącach letnich również nad Bałtykiem, szczególnie niebezpieczne dla dzieci jest długie przebywanie na słońcu. Promieniowanie UV może nie tylko poparzyć skórę, ale również doprowadzić do udaru słonecznego.

Jednym z podstawowych elementów bagażu na plażę powinien być więc krem z wysokim filtrem UV. W przypadku dzieci najlepiej, by były to kosmetyki o min. SPF 50. Warto wybierać takie, które producenci przygotowali specjalnie dla najmłodszych - mają one często skład specjalnie dobrany do wrażliwej skóry dziecka. Ważne również, by krem z filtrem był wodoodporny, bo to w wodzie dzieci spędzają najwięcej czasu.

Należy zadbać, by dzieci przebywały jak najdłużej w cieniu i spędzały w nim przerwy między zabawami w wodzie. Najlepsze schronienie przed słońcem zapewnią namioty i parawany plażowe, które uchronią przed przegrzaniem organizmu (w tym udarem).

Bezpieczeństwo w wodzie

Wbrew pozorom woda nie chroni przed promieniami słonecznymi, a nawet wzmacnia ich działanie. Dlatego wspomniany krem z filtrem UV dla dzieci powinien być koniecznie wodoodporny.

Wodne zabawy to zdecydowanie ulubiona dziecięca część plażowania. Dzieciaki mogą spędzać całe godziny w wodzie - na chlapaniu, pływaniu i wspólnej zabawie. Bezpieczeństwo w wodzie zapewnią dzieciom dmuchane zabawki i akcesoria pływackie.

Dmuchane rękawki, kółka i kamizelki ułatwiają dzieciom utrzymanie się na wodzie i oswajają z nią te maluchy, które jeszcze nie umieją pływać. Podobną rolę spełniają dmuchane pontoniki, piłki i zabawki.

Na plaży przydadzą się też akcesoria do pływania i nurkowania - okularki, maski i rurki. Nie tylko będą dla dzieci dodatkową atrakcją, ale także zabezpieczą ich oczy przed działaniem słonej wody morskiej.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 494 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-10
Super
2024-07-03
super polecam
pixel