Czepek pływacki – jaki będzie najlepszy?

2016-11-14

Dlaczego warto kupić czepek do pływania?

 

Większość pływalni wymaga od odwiedzających zakładania czepków kąpielowych. Pomaga to w utrzymaniu higieny na basenie, zapobiega zanieczyszczaniu filtrów i wody. Warto jednak zakładać czepek także wtedy, gdy basen tego nie nakazuje, a nawet podczas pływania na otwartych akwenach. Czepek pływacki służy bowiem także naszemu komfortowi:

 

  • pozwala utrzymać w ładzie długie włosy,

  • chroni włosy przed zamoczeniem i wysuszającym działaniem chloru,

  • eliminuje szumienie w uszach,

  • chroni przed wyziębieniem głowy,

  • pomaga uniknąć stanów zapalnych uszu,

  • zmniejsza opór wody ? zwiększa szybkość pływania.

 

Czepek na basen: silikonowy, lateksowy czy materiałowy?

 

Tworzywo, z jakiego wykonany jest czepek do pływania ma decydujący wpływ na jego właściwości: ochronę przed wodą i chlorem, wygodę i wytrzymałość.

 

  • Czepki silikonowe są szczelne i skutecznie chronią włosy przed zamoczeniem. Łatwo się je zakłada i zdejmuje, nie ciągną włosów. Są bardzo wytrzymałe i mogą służyć nawet kilka lat. Czepki tego typu są używane przez profesjonalistów.

  • Czepki lateksowe nie przepuszczają wody i chronią przed szkodliwym działaniem chloru. Są cieńsze od czepków silikonowych, zapewniają przepływ powietrza i większy komfort przy wyższych temperaturach. Są idealne na zajęcia aqua aerobicu. Mogą jednak lekko szarpać włosy przy zakładaniu i zdejmowaniu. Charakteryzują się mniejszą rozciągliwością niż czepki silikonowe i są mniej wytrzymałe.

  • Czepki materiałowe (najczęsciej wykonane z poliestru) nie zapobiegają zamoczeniu włosów. Są odpowiednie, jeśli chcemy, żeby długie włosy nie plątały się i przeszkadzały nam podczas pływania. Zazwyczaj mają w swoim składzie lycrę, dzięki której są elastyczne i łatwe w zakładaniu. Dobrze dopasowują się do kształtu głowy i są bardzo wytrzymałe.

 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz też komfortowe czepki, które łączą w sobie zalety czepków z tworzywa i lycry. Są one wykonane z dwóch warstw ? silikonowa chroni przed zamoczeniem włosów, a materiałowa ułatwia zakładanie i nie niszczy włosów. Dwuwarstwowy czepek to gwarancja wygody i długiego użytkowania.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 453 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Super
2024-05-02
Witam jestem zadowolona z produktu zakupionego w Państwa sklepie. Polecam
pixel