Jak przygotować dziecko do jazdy na rolkach?

2017-03-01

Jak przygotować dziecko do jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach jest doskonałym sposobem na aktywne spędzanie czasu dla całej rodziny. W przypadku dzieci może również pozytywnie wpłynąć na ich rozwój fizyczny. Dziś podpowiadamy, jak przygotować dziecko do jazdy na rolkach, by sprawiała mu dużo radości i była dla niego w pełni bezpieczna.

Po pierwsze: odpowiedni sprzęt

Jazdy na rolkach można uczyć dziecko już od 4 roku życia. By zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa i wygody podczas jazdy warto zaopatrzyć się w sprzęt stworzony specjalnie dla dzieci. Mają one kolorystykę i wzornictwo, które trafia w gust najmłodszych, dodatkowo zwiększając frajdę z jazdy.

Pierwsze rolki powinny być dostosowane do nauki jazdy. Są to modele wolne, które nie mają szybkich łożysk. Gdy dziecko opanuje się umiejętność jazdy, warto wymienić je na takie, które umożliwiają rozwijanie większych prędkości czy wykonywanie ślizgów i trików.

Renomowani producenci tworzą regulowane rolki dla dzieci, z możliwością zmiany rozmiaru, dzięki czemu można z nich korzystać przez wiele sezonów. Bardzo ważne jest by wybierać takie, które mają odpowiednie zabezpieczenia przed rozpięciem, a najlepiej podwójny lub potrójny system zapinania (np. sznurowanie plus dodatkowo zapięcie na rzep i klamrę).

Po drugie: ochrona

Tak jak do jazdy na rowerze czy nartach zakładamy dzieciom kask, tak i wyjeżdżając na trasy rolkarzy koniecznie musimy ochronić głowę naszej pociechy. Dla początkujących i do jazdy rekreacyjnej należy kupić kask o lekkiej konstrukcji. Gdy dziecko zdobędzie już zaawansowane umiejętności i będzie chciało jeździć bardziej agresywnie lub uczyć się trików, koniecznie należy zmienić kask na nieco cięższy, który lepiej ochroni potylicę.

Poza kaskiem należy zadbać również o inne części ciała pociechy. Ochraniacze do jazdy na rolkach dedykowane dla dzieci są lekkie i mają kolorowy i ciekawy design, by dzieci chętnie je nakładały. Do podstawowych należą ochraniacze na nadgarstki, łokcie oraz kolana. Warto wyposażyć dziecko również w rękawiczki, które uchronią dłonie podczas urazów.

Dziecko, które posiada już rolki dla początkujących oraz ochronę, która zminimalizuje ryzyko kontuzji i urazów, może rozpocząć naukę jazdy.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 500 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-21
Towar zgodny z opisem, dostawa szybka, łatwa. Polecam
2024-07-03
super polecam
pixel