Jak zaopatrzyć domową siłownię?

2018-09-13
A gdyby tak dysponować wyposażeniem, które pozwoli zrobić trening w domu? Marzeniem większości zawodników jest siłownia w domu, w której można znaleźć wszystkie maszyny i nielimitowaną ilość obciążenia, jednak istnieje kilka sposobów na to, by zrobić naprawdę dobry trening z akcesoriami, które spokojnie można zmieścić w jednej szafie.

Pompki, czyli trening klatki w drugą stronę

Poniedziałek często jest nazywany przez osoby trenujące “światowym dniem klaty”, ponieważ dobrze zacząć tydzień od ulubionego zestawu ćwiczeń. Trening klatki piersiowej kojarzy się z wyciskaniem na ławce skośnej, poziomej lub wypychaniu na różnego rodzaju Hammerach i maszynach. A co w sytuacji, gdy nic nie ma pod ręką, ponieważ jesteśmy uwięzieni w domu lub pokoju hotelowym? Wystarczy zrobić pompki! Dla nieco bardziej zaawansowanych zawodników, mamy ciekawą propozycję, która uwielbiana jest przez miłośników street workoutu lub kalisteniki – mowa nt. takiego wyposażenia, jak poręcze do pompek, czyli niewielkie uchwyty, które można schować w torbie! Podczas wykorzystania tego niewielkiego elementu, eksploatowany jest również przedni akton barkowy, tricepsy, w mniejszym stopniu plecy i przedramiona.

Trening bicepsów i pleców – bez drążka nie da rady!

Drążek rozporowy w futrynie drzwi to niemal podstawa! Podciągania można wykonać na wiele sposobów, aktywując jednocześnie wiele partii mięśniowych – z jego pomocą można trenować m.in. plecy, przedramiona, bicepsy i brzuch. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie tylko ilość ma znaczenie, ale również technika, prędkość podciągania i opuszczania się, więc aktywacja mięśnia może być niezwykle zróżnicowana. Siłownia w domu wcale nie musi być skomplikowana i czasochłonna!

Gumy fitness – hit ostatnich lat

Są niemal podstawowym wyposażeniem każdego kulturysty, zawodnika, a nawet siłowni, ponieważ z ich pomocą jesteśmy w stanie trenować całe ciało – nawet robić przysiady! Gumy fitness zdobywają popularność na całym świecie od kilku sezonów, ze względu na swoją funkcjonalność i oferowane możliwości. Wykonanie porządnej rozgrzewki, ćwiczeń rozciągających, pompujących, siłowych, a nawet rehabilitacyjnych, nigdy nie było tak proste, więc biorąc pod uwagę ich dostępność i niewielką cenę, powinny stanowić podstawę każdej domowej siłowni – ilość dostępnych grubości, pozwala na trening małych i dużych grup mięśniowych. W tym miejscu chcielibyśmy przedstawić wam również taśmy treningowe (zwane potocznie TRX), z pomocą których funkcjonalny trening stanie się naprawdę wymagający.

Cardio, aeroby i interwały – podstawowe wyposażenie domowej siłowni

Okres redukcji tkanki tłuszczowej rządzi się swoimi prawami i chociaż panuje przeświadczenie, że cardio, aeroby i interwały spalają tłuszcz, tak naprawdę chodzi o wzmożoną aktywność i deficyt kaloryczny. Nie można jednak im odmówić poprawy kondycji organizmu, zwiększania wydolności i zapotrzebowanie na kalorię, więc jeśli chcecie zjeść większy posiłek lub po prostu wyskoczyć ze znajomymi na miasto, może warto poświęcić te 30-60 minut na kilka monotonnych ćwiczeń. Do urządzenia siłowni w domu, warto wybrać podstawowe elementy, które sprawdzają się od dziesiątek lat we wszystkich sportach – skakanka, stepy i piłki gimnastyczne potrafią zmęczyć każdego. Z pomocą takiego wyposażenia można zrobić porządny trening całego ciała w domu, a jego ilość zmieści się w torbie treningowej, więc mamy nadzieję przekonać niedowiarków do tego, że nie trzeba wydawać wielu pieniędzy na sprzęt i karnety do specjalistycznych siłowni, by ćwiczyć i dbać o swoją sylwetkę.
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 456 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Super
2024-05-02
Wszystko ok
pixel