Jazda na rolkach – pomysł na wiosenną aktywność

2017-03-01

Jazda na rolkach – pomysł na wiosenną aktywność

Wiosną, gdy temperatury stopniowo rosną i słońce świeci coraz dłużej, wiele osób planuje aktywność sportową na świeżym powietrzu. Właśnie o tej porze roku warto postawić na rolki!

Rolki na zdrowie!

Jazda na rolkach ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Jest to aktywność fizyczna, która pobudza krążenie, a tym samym pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny i pracę serca. Ponadto dzięki rolkom zwiększa się wydolność układu oddechowego, a to ma wpływ na poprawę ogólnej kondycji.

Wiosna to czas, kiedy wiele osób rozpoczyna dietę oraz walkę ze zbędnymi kilogramami. Jazda na rolkach to jedna z najlepszych aktywności, jakie mogą przyczynić się do poprawy sylwetki. Jest to intensywny trening, podczas którego pracują różne partie mięśni. Podczas jazdy wzmacniamy m.in. mięśnie brzucha, nóg, ale, też dolnej części kręgosłupa. Wielu trenerów zaleca rolki jako aktywność, która pozwala na spalenie dużej ilości kalorii w stosunkowo niedługim czasie.

Rolki dla każdego!

Rolki mają jeszcze jedną istotną zaletę. Jazdę rekreacyjną może uprawiać każdy – bez względu na wiek. Jest to trening, który nie obciąża stawów, więc nawet osoby starsze czy z nadwagą mogą założyć rolki na nogi i ruszać na ścieżki i trasy. Również dzieci, już od najmłodszych lat mogą trenować roller skating, gdyż producenci oferują dostosowane do ich wieku rolki dla dzieci.

Dla zachowania bezpieczeństwa ważny jest odpowiedni wybór miejsca, w którym trenujemy. Warto jeździć po nawierzchni asfaltowej, więc dobrym pomysłem będzie jazda w parkach, terenach zielonych z infrastrukturą sportową czy specjalnie do tego utworzonych skateparkach. Swoich tras rolkarzom chętnie użyczają też rowerzyści.

Często słyszy się opinię, że jazda na rolkach może powodować kontuzje. Rzeczywiście szybkie poruszanie się zwiększa ryzyko upadków. Należy pamiętać o odpowiednim doborze sprzętu: początkujący powinni wybierać rolki rekreacyjne czy nawet te do nauki, dzieciom należy kupić specjalne rolki dla dzieci. Amatorzy rolek, zarówno początkujący jak i ci z zaawansowanymi umiejętnościami, powinni więc postawić na odpowiednie zabezpieczenia. Przed ruszeniem na trasę, należy nałożyć kask i ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki, które zminimalizują ryzyko obrażeń. Tak przygotowani możemy rozpocząć wiosenną jazdę na rolkach.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 480 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Szybka realizacja, piłka dotarła na czas (prezent urodzinowy)!
2024-06-09
Polecam na 5
pixel