Porady dla kupujących ławeczkę do ćwiczeń: jak wybrać najlepszy model

2016-11-09

Rodzaje ławek do ćwiczeń: skośna, regulowana, pod sztangę

Ławeczka treningowa to podstawowy element domowej siłowni. W ofercie sklepów sportowych znajdziesz najczęściej 3 rodzaje ławek do ćwiczeń:

  • ławka skośna ? służy do wzmocnienia górnych partii, przede wszystkim mięśni klatki piersiowej, brzucha, grzbietu i bioder,

  • ławka regulowana ? urządzenie tego typu posiada regulowane oparcie, co zapewnia możliwość zróżnicowanego treningu wszystkich partii mięśniowych,

  • ławka pod sztangę ? przeznaczona jest do treningu siłowego z obciążeniem, pozwala rozwinąć mięśnie rąk, ramion, klatki piersiowej i nóg.

Ławeczka do ćwiczeń w domu ? maksymalne obciążenie

Wybierając ławkę do ćwiczeń sprawdź jej maksymalne obciążenie, czyli limit ciężaru, jaki może być wywierany na ławeczkę. Jeśli decydujesz się na przyrząd do treningu siłowego, pamiętaj, żeby uwzględnić nie tylko swoją wagę, ale też ciężar hantli i sztangi. Dla początkujących i średnio-zaawansowanych wystarczy maksymalne obciążenie do 100-150 kilogramów. Osoby, które od wielu lat ćwiczą regularnie na siłowni i osiągają dobre wyniki mogą rozważyć zakup sprzętu, który udźwignie nawet 250-300 kilogramów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie ławki do ćwiczeń?

Ławka do ćwiczeń w warunkach domowych powinna zajmować niewiele miejsca i być łatwa w montażu. Zaletą niektórych ławeczek jest możliwość złożenia ? po skończonym treningu możesz ją schować, więc nie potrzebujesz wyznaczonej na stałe strefy do ćwiczeń. Zwróć też uwagę na dodatkowe wyposażenie ławki, takie jak na przykład rozpiętki, linki do ćwiczeń, motylek czy dźwignia do ćwiczeń mięśni nóg. Elementy tego typu pozwalają na urozmaicenie i zróżnicowanie treningów.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 483 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Same superlatywy
2024-06-12
Produkt dobrej jakości. Szybka wysyłka.
pixel