Przeciw chorobie i przeziębieniu… Odpowiedni strój na jesień i zimę!

2021-07-05

Przeciw chorobie i przeziębieniu… Odpowiedni strój na jesień i zimę!

Najczęściej przeziębiamy się i chorujemy jesienią oraz zimą. Nie ma w tym nic dziwnego – to pory roku, w których łatwiej o wychłodzenie organizmu, a także przemoknięcie. Można jednak zapobiec jesienno-zimowym zachorowaniom, ubierając się tak, by nie dać się nieprzyjemnej pogodzie!

Odpowiedni strój na chłodne pory roku to nie tylko okrycia wierzchnie (kurtki przeciwdeszczowe, kurtki zimowe), ale też bluzy, spodnie, bielizna czy dodatki takie jak czapki oraz rękawiczki.

Ochrona przed wychłodzeniem

Najważniejszą rzeczą, o którą musimy zadbać w jesienne i zimowe dni jest ochrona organizmu przed wychłodzeniem. Od tego zaczynają się bowiem wszystkie przeziębienia i stany grypowe. Bardzo ważne jest noszenie kurtki, która będzie utrzymywała ciepłotę ciała. Zimą doskonale sprawdzą się w tej roli kurtki puchowe, a także te dedykowane do uprawiania sportów zimowych – kurtki narciarskie i snowboardowe.

Jesienią największy wpływ na wyziębienie może mieć chłodny wiatr. O tej porze roku dobrze więc nosić softshelle, które w doskonały sposób chronią przed chłodzącym działaniem wiatru. Gdy jest deszczowo, należy pamiętać o kurtce przeciwdeszczowej (z wykończeniem impregnującym i/lub membraną). Tylko takie okrycie zapewni odpowiednią ochronę przed przemoczeniem.

W dni szczególnie chłodne można pod kurtkę założyć bluzę polarową. Polar to materiał słynący ze swoich właściwości izolujących od niskich temperatur, a dodatkowo miękki i bardzo wygodny. W naszej ofercie posiadamy popularny polar 4F.

Warto pamiętać, że najwięcej ciepła tracimy przez głowę. Właśnie dlatego już jesienią należy zacząć nosić czapkę. Ten dodatek jest obowiązkowym elementem jesiennego i zimowego stroju casualowego, ale również sportowego.

Stop przegrzewaniu

Tak jak niebezpieczne dla organizmu jest jego wychłodzenie, na choroby w okresie jesienno-zimowym ogromny wpływ ma również jego przegrzanie. Właśnie dlatego w chłodnych porach roku, szczególnie podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu (bieganie, ale też sporty zimowe: łyżwy, narty, snowboard) bardzo ważne jest, by nosić odzież funkcyjną zapewniającą oddychalność i odprowadzającą wilgoć na zewnątrz. Obowiązkowa będzie więc bielizna termoaktywna. Produceni oferują również inne funkcyjne elementy stroju sportowego: spodnie, kurtki damskie i męskie czy bluzy. Warto postawić na sportową odzież termoaktywną w chłodnych porach roku.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 480 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
W prosty sposób, przy zastosowaniu obejmy stalowej zamiast jednej pary śrub z zestawu, tablicę można przymocować do stojaka.
2024-06-11
Ekspresowa wysyłka
pixel