Snorkeling hitem wakacyjnych wyjazdów

2017-08-21

Snorkeling hitem wakacyjnych wyjazdów

Obserwowanie podwodnego świata było do niedawna dostępne tylko dla płetwonurków. Wodne rośliny i zwierzęta można jednak oglądać nie tylko nurkując na duże głębokości, ale także pływając po powierzchni. Właśnie dlatego snorkeling stał się w ostatnich latach jedną z ulubionych aktywności nad morzem i jeziorem – chętnie uprawiają go nie tylko dzieci, ale także dorośli.

Snorkeling to pływanie po powierzchni wody z maską i rurką umożliwiającą oddychanie. Dla wielu osób przyzwyczajenie się do wdechów i wydechów przy pomocy klasycznej rurki nie jest łatwe. Oddychanie tylko przez usta nie jest przecież naturalnym odruchem. Właśnie dla nich stworzono maski pełnotwarzowe, takie jak maska AQUABA.

Dzięki masce powierzchniowej do snorkelingu możliwe jest obserwowanie życia pod wodą bez konieczności zmiany nawyków oddechowych. Taka maska umożliwia swobodne oddychanie zarówno przez usta jak i nos. Dodatkowo zapewnia szerokie pole widzenia. Bardzo chętnie korzystają z niej dzieci, a także dorośli, u których korzystanie z klasycznych masek powodowało stres.

Ryby żyjące w ciepłych wodach morskich, korale czy roślinność dostępne są często niedaleko brzegu, na małych głębokościach. Właśnie dlatego snorkeling zyskał taką popularność – może stać się jedną z kolejnych aktywności urozmaicających plażowanie. Pływanie po powierzchni wody pozwala na obserwowanie morskiego życia. Maska z rurką umożliwiającą oddychanie przedłuża czas tej obserwacji, dzięki czemu podglądanie ryb, zwierząt i roślin żyjących pod wodą nie jest niczym zakłócone.

Coraz częściej organizuje się również kilkugodzinne rejsy do szczególnie atrakcyjnych lagun i zatoczek, w których woda tętni życiem. Właśnie podczas takich rejsów ich uczestnicy zatrzymują się na snorkeling i podglądają podwodne życie, które do tej pory znali tylko z filmów dokumentalnych.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 483 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Super, szybka wysyłka
2024-06-11
Ekspresowa wysyłka
pixel