Za parawanem - o ochronie przed wiatrem i słońcem na plaży

2017-08-21

Za parawanem - o ochronie przed wiatrem i słońcem na plaży

Gdy plażujemy z małymi dziećmi, musimy szczególnie zadbać o ich ochronę. Ważne jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa w wodzie, ale także poza nią. Długie przebywanie na słońcu może być dla dziecka niebezpieczne, a intensywne podmuchy wiatru mogą prowadzić do przeziębień i chorób np. uszu. Warto więc do plażowego ekwipunku dołączyć parawany i namioty plażowe, które zapewnią odpowiednią ochronę.

Nowoczesne parawany plażowe

Współczesne parawany wyglądają inaczej niż te, które były popularne przez kilku czy kilkunastu laty. Mają one często formę przypominającą częściowe namioty, wiele modeli wyposażonych jest również w wodoszczelną podłogę. Chroni ona koce, pledy i ręczniki przed zawilgoceniem od podłoża.

Co bardzo ważne, parawany plażowe oferowane przez renomowanych producentów są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu są trwałe i zachowują swoje właściwości przez długi czas. Mają również ciekawy design i kolorystykę, co sprawia, że stają się estetycznym elementem plażowej infrastruktury. Taki parawan czy namiot plażowy rozkłada się w kilka chwil i bez trudu.

Parawany plażowe nie zajmują wiele miejsca, gdyż można je bez większych problemów spakować do dołączonych do zestawu pokrowców. Są również lekkie, ich waga wynosi zazwyczaj ok. 1 kg.

Cień dla najmłodszych… i nie tylko dla nich

Parawany plażowe chronią przed podmuchami wiatru, ale także przed nawiewanym piaskiem. Ich konstrukcja pozwala na stworzenie zacienionego miejsca. Dzięki temu możemy stworzyć na plaży miejsce do zabawy czy odpoczynku dla małych dzieci, bez obaw o zbyt długie ich przebywanie na słońcu.

Parawany i namioty plażowe są na tyle duże, że z stworzonego przez nich cienia mogą z powodzeniem korzystać również pozostali członkowie rodziny. Taki parawan staje się więc niezbędnym elementem sprzętu zabieranego na dłuższe plażowanie, szczególnie w dniach bardzo ciepłych i na plażach, w których trudno znaleźć naturalnie zacienione miejsca.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 483 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Super, szybka wysyłka
2024-06-11
Ekspresowa wysyłka
pixel