Zalety noszenia czapek w zimę

2021-06-07

Zalety noszenia czapek w zimę

Zima w Polsce oznacza: niskie temperatury (często poniżej zera), mroźny wiatr i częste opady śniegu. Takie warunki sprawiają, że szczególnie łatwo wyziębić organizm. Na niskie temperatury wrażliwe są przede wszystkim stopy, dłonie oraz górne części naszego ciała: szyja, głowa oraz uszy. Zimowe obuwie, rękawiczki czy szalik są dla wielu osób oczywiste. Często zapominamy jednak o czapce, a tylko ona ochroni głowę przed wychłodzeniem.

Ciepło przede wszystkim

Czapki zimowe mają za zadanie ogrzać głowę i nie dopuścić do utraty ciepła z całego organizmu. To właśnie przez głowę może uciekać nawet 70% ciepła całego organizmu. Właśnie dlatego często osoby, które zakładają ciepłe zimowe ubrania, ale zapominają o ochronie głowy, marzną podczas mroźnych dni.

Ochrona przed chorobami

Dzięki temu, że czapka zapobiega wyziębieniu, chroni również przed przeziębieniem i chorobami. Bardzo istotna jest jej rola dla ochrony zatok – mroźny wiatr działa na nie szczególnie niebezpiecznie.

Kolejną częścią ciała, którą czapka zimowa doskonale okrywa przed działaniem niskich temperatur są uszy. Wychłodzenie tej części ciała może skutkować bolesnymi powikłaniami (takimi jak zapalenie ucha), warto więc go unikać.

Zbawienie dla włosów

Choć wiele osób o tym nie pamięta, również włosy nie powinny być wystawiane na działanie niskich temperatur. Niektórzy nie noszą czapki z obawy przed popsuciem fryzury i jej elektryzowaniem. To błąd! Okazuje się, że właśnie brak czapki jest dla włosów gorszy niż jej noszenie. Mróz sprawia, że włosy stają się matowe, łamliwe i pogarsza się ich ogólna kondycja.

Stylowy dodatek

Warto pamiętać o jeszcze jednym ważnym aspekcie noszenia czapek zimą. Ten element garderoby dodaje niezwykłego charakteru wielu stylizacjom. Za pomocą czapki można podkreślić swój styl, bez względu na to, czy wybieramy strój sportowy czy codzienny. Wiele modeli czapek pasuje na każdą okazję i dodaje zimowej stylizacji smaczku.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 480 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Szybka realizacja, piłka dotarła na czas (prezent urodzinowy)!
2024-06-09
Polecam każdemu sprzedawcę
pixel