Jaki rower stacjonarny wybrać: pionowy, poziomy czy spinningowy?
Rower stacjonarny pionowy dla chorych na serce
Rower pionowy to najczęściej wybierany rodzaj roweru stacjonarnego. Ćwiczenie na tego typu sprzęcie przypomina jazdę na rowerze miejskim, sylwetka jest wyprostowana lub tylko lekko pochylona. Regularne treningi na rowerku pionowym pomagają zredukować tkankę tłuszczową, wzmacniają mięśnie ud i pośladków, poprawiają wydolność płuc. Rower zalecany jest osobom początkującym, które chcą poprawić swoją kondycję, także seniorom, osobom z problemami kardiologicznymi i chorobami układu krążenia. W naszym sklepie znajdziesz rowery stacjonarne pionowe z kilkustopniową regulacją oporu, która pozwala na różnicowanie intensywności treningu i dopasowanie go do własnych możliwości oraz stanu zdrowia.
Rowerek poziomy dla osób ze schorzeniami kręgosłupa
Tradycyjny rowerek pionowy nie powinien być używany przez osoby cierpiące na choroby kręgosłupa, ponieważ może obciążać plecy. Rozwiązaniem dla osób z takimi schorzeniami jest rowerek poziomy. Ćwiczy się na nim w pozycji leżącej, pedały są umieszczone z przodu, a siedzenie ma wygodne oparcie. Trening w pozycji poziomej jest bezpieczny dla kręgosłupa, a jednocześnie mocno angażuje mięśnie brzucha. Rowerki pionowe to świetna propozycja także dla osób otyłych lub wykonujących na co dzień pracę siedzącą (np. dla kierowców, pracowników biurowych).
Rower spinningowy dla zaawansowanych
Rowerek spinningowy jest przeznaczony do intensywnych treningów w pozycji pochylonej. Ćwiczenia na nim to odpowiednik jazdy na wyczynowym rowerze szosowym, dlatego rower spinningowy to przede wszystkim oferta dla zawodników i amatorów kolarstwa. Jazda na rowerku spinningowym pomaga im utrzymać kondycję w okresie zimowym, kiedy trening na świeżym powietrzu jest niemożliwy. Swoich sił na rowerze spinningowym mogą spróbować też aktywne osoby, które chcą jeszcze bardziej poprawić swoją wydolność oraz wzmocnić mięśnie nóg, brzucha i pośladków.